Forum de discuţii - întrebări / răspunsuri
|
[ Pune o întrebare ]
Categoria: Principal -> Autorizatii -> autorizatii
Întrebări
| Intrebarea nr. 4438 din data: 27-06-2005 pusa de aurelpetrica@yahoo.com : · Ref la iluminatul stradal si in parcuri:Apreciez initiativa primariei privind iluminatul stradal si din parcuri dar cred ca ar trebui tunsi arborii a caror coroana a crescut si a inundat corpul de iluminat astfel incat lumina nu este deloc eficienta. Aceasta situatie se contureaza acum si in Parcul Europa unde stalpii cu corpurile de iluminat sunt plantati exact sub arbori.Ori se tund arborii ori se monteaza stalpii cu 1 -2 metrii mai in stanga sau dreapta.Multumesc.
Intrebarea nr. 4438 din data: 08-04-2005 pusa de Mihaela Constantinel- ricamit@inext.ro : · Locuiesc pe str. Fluturilor nr.17, Bl. 10,sc.a, as dori sa va intreb cind se vor termina lucrarile incepute inca din anul trecut,de catre CET Arad, deoarece avem o multime de gropi,parcul din fata scarii A distrus, niste banci distruse, mai avem si vreo citiva sobolani veniti din faimoasele gropi,ca sa nu mai vorbim de toate acestea cind ploua! Totodata as dori sa va mai intreb daca aveti in plan curatenia zonei \"garsoniere\"-G1,G2,G3-deoarece pare un ghetou acea zona.Va multumesc si spor la lucru!Cu inca multa stima!
Intrebarea nr. 4438 din data: 21-12-2004 pusa de Bokar Rodica (lipenion@rdslink.ro) : · Cu ocazia nasterii Domnului nostru Isus Hristos iti dorim multa sanatate, fericire si implinirea tuturor dorintelor alaturi de cei dragi.
Kellemes Karacsonyi Unnepeket!
Bokar Rodica (fast food)
Intrebarea nr. 4438 pusa de aurelpetrica@yahoo.com : · Locuiesc in Micalaca zona II si de mai multi ani (cel putin 3)intre blocuri nu mai lumineaza nici un bec astfel ca dupa venirea serii este o bezna cumplita. Cand se intentioneaza schimbarea becurilor arse?
|
Răspunsuri
|
Intrebarea nr. 4438 din data: 27-06-2005 pusa de aurelpetrica@yahoo.com : · Ref la iluminatul stradal si in parcuri:Apreciez initiativa primariei privind iluminatul stradal si din parcuri dar cred ca ar trebui tunsi arborii a caror coroana a crescut si a inundat corpul de iluminat astfel incat lumina nu este deloc eficienta. Aceasta situatie se contureaza acum si in Parcul Europa unde stalpii cu corpurile de iluminat sunt plantati exact sub arbori.Ori se tund arborii ori se monteaza stalpii cu 1 -2 metrii mai in stanga sau dreapta.Multumesc.
|
Raspuns din data de 01-08-2005 : Proiectele de extindere ale sistemului de iluminat public si amplasarea noilor puncte luminoase se realizeaza cu respectarea prevederilor Regulamentului Serviciului de Iluminat public din Municipiul Arad, ale normativelor in vigoare referitoare la realizarea parametrilor luminotehnici minimi, ale contractului de concesiune referitoare la realizarea unui raport optim intre costurile investitiilor si intretinerii pe de o parte si obtinerea unei eficacitati luminoase ridicate cu consum energetic minim pe de alt[ parte.
Referitor la toaletarea coroanei arborilor in locurile unde ecestea obtureaza corpurile de iluminat se va realiza in afara perioadei de vegetatie, conform prevederilor legale.
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 4438 din data: 08-04-2005 pusa de Mihaela Constantinel- ricamit@inext.ro : · Locuiesc pe str. Fluturilor nr.17, Bl. 10,sc.a, as dori sa va intreb cind se vor termina lucrarile incepute inca din anul trecut,de catre CET Arad, deoarece avem o multime de gropi,parcul din fata scarii A distrus, niste banci distruse, mai avem si vreo citiva sobolani veniti din faimoasele gropi,ca sa nu mai vorbim de toate acestea cind ploua! Totodata as dori sa va mai intreb daca aveti in plan curatenia zonei \"garsoniere\"-G1,G2,G3-deoarece pare un ghetou acea zona.Va multumesc si spor la lucru!Cu inca multa stima!
|
Raspuns din data de 17-05-2005 : Strazile Predeal si Fluturilor vor fi cuprinse in programul de reparatii al Primariei Municipiului Arad pentru luna iulie 2005.
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 4438 din data: 21-12-2004 pusa de Bokar Rodica (lipenion@rdslink.ro) : · Cu ocazia nasterii Domnului nostru Isus Hristos iti dorim multa sanatate, fericire si implinirea tuturor dorintelor alaturi de cei dragi.
Kellemes Karacsonyi Unnepeket!
Bokar Rodica (fast food)
|
Raspuns din data de 18-03-2008 : Va multumim de urari.
De asemenea va dorim si noi toate cele bune.
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 4438 pusa de aurelpetrica@yahoo.com : · Locuiesc in Micalaca zona II si de mai multi ani (cel putin 3)intre blocuri nu mai lumineaza nici un bec astfel ca dupa venirea serii este o bezna cumplita. Cand se intentioneaza schimbarea becurilor arse?
|
Pentru înlocuirea becurilor arse reclamațiile se vor adresa Dispeceratului de Preluare a Reclamațiilor la numărul de telefon 0801000022. Modernizarea și extinderea rețelei iluminatului public pe aleile dintre blocuri în cartierul Micalaca este cuprinsă în planul de reabilitare a sistemului de iluminat public din municipiul Arad.
|
Sus
|
|
|
|