VINERI 16 MAI
Ora 17.00, curte interioară Cafeneaua Joy’s
Gunoierul după un text de Mimi Cornel Brănescu, regia Claudiu Pintican, Teatrul Ararat, Baia Mare
Ora 18.00, Teatrul vechi
Pour Elise de Armand Richelet Kleinberg, regia Charles Kleinberg, Spectacles Charles Kleinberg, Belgia (spectacol în limba franceză)
Ora 22.30, Club Frontiera
Fericirea e marcă înregistrată adaptare după Frederic Beigbeder, regia Alex Mihail, Compania Flower Power, București
SAMBATA 17 MAI
Ora 17.00, curte interioară Cafeneaua Joy’s
Gunoierul după un text de Mimi Cornel Brănescu, regia Claudiu Pintican, Teatrul Ararat, Baia Mare
Ora 18.00, Club Frontiera
Székek de Eugen Ionesco, regia Hargitai Iván, Teatrul Árnyékszínház, Pécs, Ungaria (spectacol în limba maghiară)
Ora 20.30, Teatrul vechi
Manteca de Alberto Pedro Torriente, regia Ricardo Miranda, Scène Nationale de la Martinique & Théâtre Corps Beaux, Martinica (spectacol în limba franceză)
Ora 22.30, Club Frontiera
Wake Up and Smell the Coffee de Eric Bogosian, regia Dan Vasile, Compania Mică
DUMINICA 18 MAI
Ora 17.00, Club Frontiera
Húst, kilóra! – Férfidaráló regia Benkő Imola Teatrul Focus Mûhely, Szeged, Ungaria (spectacol în limba maghiară)
Ora 18.30, Teatrul vechi
After Hours un spectacol de și cu Katarzyna Kizior, Elwira Piorun, Szymon Osiński, Bartek Figurski, The Whirls Dance Theatre, Varșovia, Polonia – Spectacol nerecomandat persoanelor sub 18 ani.
Ora 20.30, Cort
No uman no crai regia Marius Cordos, Teatrul Joint, Brașov
Ora 22.30, Teatrul vechi
Deformații după texte de Claudiu Komartin, Mitoș Micleușanu, Răzvan Țupa, Adina Zorzini, regia Marcel Țop, Teatrul LUNI de la Green Hours și Fundația „Ileana Mustatză”
LUNI 19 MAI
Ora 17.30, Teatrul vechi
Teatrul descompus sau omul-pubelă de Matei Vișniec, regia Gheorghe Hibovski, Teatrul Tαndem, Piatra Neamț
Ora 19.30, Turnul de apă
Eden de Eugene O’Brien, regia Cristi Juncu, TEATRU 74, Târgu-Mureș
Ora 21.00, Club Frontiera
Flori, filme, fete sau băieți de Mimi Brănescu, regia Radu Popescu, Teatrul LUNI de la Green Hours și Asociația Teatrul.ro
Ora 22.30, Teatrul vechi
Stop the Tempo regia Edith Mag, Compania Play, Craiova
MARTI 20 MAI
Ora 18.00, Teatrul vechi
Șefele de Werner Schwab, regia Sorin Militaru, Teatrul Odeon, București
Ora 20.30, Club Frontiera
COCK-TALE (film ficțiune) regia și scenariul Cristian Bajora, producători Raymond Nicolau, Cristian Bajora
Ora 22.30, Teatrul vechi
Vestul singuratic de Martin McDonagh, regia Cristian Juncu, TEATRU 74, Târgu-Mureș
MIERCURI 21 MAI
Ora 18.00, Teatrul vechi
All What You Can Get de Ioan Peter, regia David Kozma, European Theatre Collective & Culture Factory Korjaamo, Helsinki, Finlanda (spectacol în limba engleză)
Ora 20.00, Teatrul de Marionete
A fi sau a nu fi.... (film documentar) scenariul Radu Dinulescu și Mirela Vașadi, regia Mirela Vașadi, producție CNC și Artis Film România
Ora 21.30, Cort
Căutându-te pe tine spectacol de și cu Ana Pepine, Dana Paraschiv, Silviu Man, Paul Cimpoieru, Ștefan Ruxanda, Compania de Teatru Passe-Partout Dan Puric
Ora 22.30, Teatrul vechi
Femei singure – Orgasm adult scăpat de la Zoo de Dario Fo, regia Gheorghe Balint, Compania Buzunarul cu Teatru
JOI 22 MAI
Ora 18.00, Teatrul vechi
Ploaia care nu-ncetează... de Theo Herghelegiu, regia Theo Herghelegiu, Teatrul Inexistent în coproducție cu Teatrul Municipal Bacovia, Bacău
Ora 20.30, Cort
4.48 Psychose de Sarah Kane, regia Gwendale Rizat, Compania Exébéché, Franța (spectacol în limba franceză)
Ora 22.30, Club Frontiera
La Mezzanine chante Brecht (café concert) regia Cécile Maquet, Théâtre de la Mezzanine, Franța |