Forum de discuţii - întrebări / răspunsuri
|
[ Pune o întrebare ]
Categoria: Principal -> Gospodarire comunala si servicii publice
Întrebări
| Intrebarea nr. 5050 din data: 12-06-2019 pusa de Mirza Laura : · Se va face dezinsecție in cartierul Gai și Westfield?
Intrebarea nr. 5048 din data: 10-06-2019 pusa de Crisan Radu : · Buna seara. Pe cand dezinsecția împotriva tantarilor in cartier Westfield? Sau deasupra acestuia? Suntem situați în municipiul Arad plătitori de taxe și impozite ca oricare alt cartier. Multumesc.
Intrebarea nr. 5047 din data: 10-06-2019 pusa de Pasca Florentina : · Buna ziua,
Cartierul Westfield face parte din Arad...Cu toate că suntem plasați dincolo de tablă de intrare în Arad.
Vreau sa stiu daca beneficiem si noi, cei din acest cartier, de dezinsecția contra obiectelor.
Intrebarea nr. 5011 din data: 12-02-2019 pusa de CRASTA ADRIANA : · Buna Ziua. Pe str. Scolii, de fapt la colturile blocului, au fost instalate doi stalpi de iluminat stradal, in urma cu citeva luni. Acestea insa nu au fost functionat niciodata. Intrbarea mea este, daca si cand, vor fi functionale cele doua corpuri de iluminat public ? Va multumesc.
Intrebarea nr. 5005 din data: 20-01-2019 pusa de Avram Oala : · Buna ziua. Pe domeniul public din fata imobilului proprietate personala situat pe str. Gh Doja nr. 12, se afla doi nuci foarte inalti, ale caror crengi ating firele de curent, iar altele sunt uscate si prezinta pericol pentru oameni. Radacinile celor doi arbori afecteaza si fundatia imobilului, fiindca au aparut crapaturi in zidurile cladirii. Pentru a evita producerea unor accidente si degradarea cladirii, va solicit sa luati masuri pentru taierea acestor pomi.Va multumesc.
|
Răspunsuri
|
Intrebarea nr. 5050 din data: 12-06-2019 pusa de Mirza Laura : · Se va face dezinsecție in cartierul Gai și Westfield?
|
Raspuns din data de 21-06-2019 : Stimata doamna,
Ca urmare a petitiei dumneavoastra va comunicam urmatoarele:
In perioada 20 - 22.06.2019 se desfasoara o actiune de combatare aeriana a insectelor.
Precizam ca, in perioada 10 - 12.06.2019 s-a efectuat o actiune terestra de dezinsectie.
Serviciul Informare Cetateni
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 5048 din data: 10-06-2019 pusa de Crisan Radu : · Buna seara. Pe cand dezinsecția împotriva tantarilor in cartier Westfield? Sau deasupra acestuia? Suntem situați în municipiul Arad plătitori de taxe și impozite ca oricare alt cartier. Multumesc.
|
Raspuns din data de 21-06-2019 : Stimate domn,
Ca urmare a petitiei dumneavoastra va comunicam urmatoarele:
In perioada 20 - 22.06.2019 se desfasoara o actiune de combatare aeriana a insectelor.
Precizam ca, in perioada 10 - 12.06.2019 s-a efectuat o actiune terestra de dezinsectie.
Serviciul Informare Cetateni
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 5047 din data: 10-06-2019 pusa de Pasca Florentina : · Buna ziua,
Cartierul Westfield face parte din Arad...Cu toate că suntem plasați dincolo de tablă de intrare în Arad.
Vreau sa stiu daca beneficiem si noi, cei din acest cartier, de dezinsecția contra obiectelor.
|
Raspuns din data de 21-06-2019 : Stimata doamna,
Ca urmare a petitiei dumneavoastra va comunicam raspunsul Serviciului Edilitar din cadrul institutiei:
In perioada 20 - 22.06.2019 se desfasoara o actiune de combatare aeriana a insectelor.
Precizam ca, in perioada 10 - 12.06.2019 s-a efectuat o actiune terestra de dezinsectie.
Serviciul Informare Cetateni
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 5011 din data: 12-02-2019 pusa de CRASTA ADRIANA : · Buna Ziua. Pe str. Scolii, de fapt la colturile blocului, au fost instalate doi stalpi de iluminat stradal, in urma cu citeva luni. Acestea insa nu au fost functionat niciodata. Intrbarea mea este, daca si cand, vor fi functionale cele doua corpuri de iluminat public ? Va multumesc.
|
Raspuns din data de 27-02-2019 : Stimata doamna,
Ca urmare a petitiei dumneavoastra va comunicam raspunsul Serviciului Edilitar din cadrul institutiei:
Stalpii de iluminat public la care faceti referire vor fi pusi in functiunea pana la data de 01.03.2019, de catre SC ELBA SA Timisoara.
Serviciul Informare Cetateni
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 5005 din data: 20-01-2019 pusa de Avram Oala : · Buna ziua. Pe domeniul public din fata imobilului proprietate personala situat pe str. Gh Doja nr. 12, se afla doi nuci foarte inalti, ale caror crengi ating firele de curent, iar altele sunt uscate si prezinta pericol pentru oameni. Radacinile celor doi arbori afecteaza si fundatia imobilului, fiindca au aparut crapaturi in zidurile cladirii. Pentru a evita producerea unor accidente si degradarea cladirii, va solicit sa luati masuri pentru taierea acestor pomi.Va multumesc.
|
Raspuns din data de 13-02-2019 : Stimate domn,
Ca urmare a petitiei dumneavoastra va comunicam raspunsul Biroului Spatii Verzi, Mediu:
Copacii la care faceti referire vor fi toaletati in cursul anului 2019, in perioada de repaos vegetativ.
Serviciul Informare Cetateni
|
Sus
|
|
|
|