- Linia 48 asigură legătura între cartierul ANL Micalaca Est – centrele comerciale Selgros Real si linia de tramvai str. Voinicilor. Circulă cu frecvența de 30 minute, zilnic între orele 06-22.
Statii: str. Felix (zona parcul 23 august Micalaca)-ANL-Selgros-REAL
- Linia 49 circulă în Aradul Nou, asigură accesul locuitorilor din zona str. Constituției-Ogorului la Calea Timișorii. Circulă în zilele lucrătoare, dimineața între orele 05:30-08 și dupăamiaza între 13-17.
Stații: str. Economu – str. Constituției- Caraiman (pe Calea Timisorii) – Ogorului
- Linia 50 în zona centrală, pe traseul UTA-Gară-Podgoria-Piața M.Viteazul-Spitalul Județean și retur. În zilele lucrătoare circulă între orele 05:45 – 22, cu frecvența de 30 de minute, iar sâmbăta-duminica și în sărbători legale circulă între 05:45 – 14.
Stații: UTA (cantina universității) – IMAR- Gara (parcarea pizzerie) - str. Corneliu Coposu (fostă Lacului) – Piața M.Viteazul – Spitalul Județean - Strungul .
- Linia 51 asigură legătura între cartierul Gai și Piața UTA zilnic între orele 5:20 și 22, cu o frecvență de 40 de minute.
Stații în zilele lucrătoare: UTA –Poetului- str.Dunării – str.Anton Pann – centrul comercial Armonia
Sâmbăta-duminica traseul va fi de pe UTA-Poetului - str. Dunării - Mănăstire Gai – centrul comercial Armonia
- Linia 52 circulă în Grădiște în zilele lucrătoare, între orele 06-08 și 13-17, la intervale de 30 de minute.
Stații: Astra Călători – str. Budai Deleanu – str.Mierlei- str.Orient- str.-Gelu- str.Războieni
Stațiile au fost deja semnalizate corespunzător cu indicatoare. Pe noile linii se vor utiliza aceleași titluri de călătorie ca și pe celelelte mijloace de transport în comun, respectiv bilete la tariful de 1,5 lei / călătorie sau pot fi achiziționate abonamente.
Biroul de presă
|